Audio - Video - Online

 

Audio ukázky z našich CD:

 

Soundcloud.com

 

Video - Pražští barokní sólisté živě:

 

Poklady Kroměřížského archivu

Ensemble Inégal na YouTube

 

Dokumenty o nás vysílané Českou televizí:

 

Jan Dismas Zelenka - Missa Omnium Sanctorum v České televizi

Koncert představující génia Jana Dismase Zelenky

Otevřít video v novém okně

 

Pořad o nás vysílaný Českou televizí

Rozhovor s Ensemble Inégal na ČT2

Otevřít video v novém okně

 

Právě vyšlo nové CD:

 

Jan Dismas Zelenka – Missa Omnium Sanctorum

 

Jan Dismas Zelenka – Missa Omnium Sanctorum

Diapason 5

Jan Dismas Zelenka - Il Diamante

 

Dvojdisková edice Světová premiéra nahrávky Diapason 5 IRR Outstanding

 

Jedno z největších Zelenkových děl, velkolepá svatební kantáta ve světové premiéře.

 

libreto - Stefano Benedetto Pallavacini, Giunone - Roberta Mameli - soprán, Amore - Marie Fajtová - soprán, Venere - Gabriela Eibenová - soprán, Terra - Hana Blažíková - soprán, Imeneo - Kai Wessel - alt, řídí Adam Viktora

Seznam skladeb a ukázky:

CD 1

1. Sinfonia (allegro - adagio - minuetto)

2. Recitativo (Terra)

3. Aria (Terra)

4. Recitativo (Giunone)

5. Aria (Giunone)

6. Recitativo (Terra, Imeneo, Amore)

7. Aria (Imeneo)

8. Recitativo (Amore)

9. Aria (Amore)

CD 2

10. Recitativo (Giunone)

11. Aria (Giunone)

12. Recitativo (Imeneo, Amore)

13. Aria (Amore)

14. Recitativo (Terra)

15. Aria (Terra)

16. Coro

17. Recitativo (Venere)

18. Aria (Venere)

19. Coro

Recenze

Na dobové nástroje hrající Ensemble Inégal pod vedením Adama Viktory je skvělý … na této nahrávce je Venuší Gabriela Eibenová - neomylně stylová a se sladkým hlasem. Efekt jejího noblesního ztvárnění této árie, následující po urputné vlně neklidného vzruchu a vášně uplynulé hodiny a čtvt, je ohromující. Tato nahrávka představuje historicky poučenou produkci teatrální barokní hudby interpretovanou na nejvyšší úrovni a plně zasluhuje ocenění IRR Outstanding.
Christopher Price, International Record Review, Velká Británie

 

Zelenkův Il Diamante způsobí zřejmě naším čtenářům šok. Kdokoliv zná dobře jeho spíše odměřená Responsoria a Lamentce plné až extatické úzkosti … bude asi velmi překvapen, až pozná toto dílo vzniklé roku 1737 … Závěrečný sbor je zkrátka magický… Zelenka by byl jistě nadšen výkony všech pěti sólistů. Říci jen, že Adam Viktora dal dohromady ten nejúžasnější tým by bylo nedostatečné: orchestr a sbor dosahuje hvězdné úrovně v každém směru stejně jako sólisté, kteří musí být jistě nadšeni, že mají v zádech takový ansámbl. Všechno co činí si zasluhuje naše zaujetí: dychtivě a s napětím se těším na jejich další projekt.
Brian Clark, Early Music Review, Velká Británie

 

Musím říci, že jsem uchvácený, překvapený a ohromený ... Vstupní Sinfonia je asi Zelenkovo vůbec nejlepší orchestrální dílo ...Mými favority mezi áriemi jsou pulzující první árie Terry, kterou Hana Blažíková podává skvostně a jediná árie Venuše, kterou Gabriela Eibenová zpívá božsky. Byl jsem v sedmém nebi když jsem ji slyšel zpívat v Praze ...Kai Wessel je neuvěřitelný ve své rozkošné árii, kde na nás působí jeho úžasné zkušenosti a muzikalita...
Adam Viktora se svým týmem interpretuje toto náročné dílo obdivuhodně. Tempa jsou svěží a odpovídají Zelenkovu autografu. Zpěváci jsou opravdu senzační. Všechny skupiny v orchestru hrají fantasticky, ale musím zvláště ocenit basso continuo za jeho organický a živý zvuk a rytmickou flexibilitu, která je srdcem tohoto díla. Zkrátka, takhle si představuji zvuk slavného Drážďanského orchestru a to je také ve skutečnosti to nejvyšší ocenění, jakého jsem schopen.
Johannes Agustsson, Zelenka Forum