Audio - Video - Online

 

Audio ukázky z našich CD:

 

Soundcloud.com

 

Video - Pražští barokní sólisté živě:

 

Poklady Kroměřížského archivu

Ensemble Inégal na YouTube

 

Dokumenty o nás vysílané Českou televizí:

 

Jan Dismas Zelenka - Missa Omnium Sanctorum v České televizi

Koncert představující génia Jana Dismase Zelenky

Otevřít video v novém okně

 

Pořad o nás vysílaný Českou televizí

Rozhovor s Ensemble Inégal na ČT2

Otevřít video v novém okně

 

Právě vyšlo nové CD:

 

Jan Dismas Zelenka – Missa Omnium Sanctorum

 

Jan Dismas Zelenka – Missa Omnium Sanctorum

Diapason 5

O nás

Pražští Barokní SólistéPražští Barokní Sólisté jsou ve zkratce to nejlepší z mnohem početnějšího Ensemble Inégal. Vokálně instrumentální soubor Ensemble Inégal je celebritou mezi hudebními soubory zabývajícími se stylovou interpretací barokní hudby. Během krátké doby si oba soubory vydobyly mezinárodní renomé, na kontě mají 10 úspěšných CD ověnčených řadou významných ocenění (Diapason d´or, IRR Outstanding aj.) objevují se pravidelně na českých i zahraničních televizních a rozhlasových stanicích (BBC, mezinárodní rozhlasová síť EBU, Česká televize, Deutschlandradio Kultur aj.) Tuto koncertní sezónu je čekají mimo jiné vystoupení na Pražském Jaru, zahajovací koncert festivalu Concentus Moraviae nebo belgický hudební festival v Gentu a další.

 

 
 
 

Adam Viktora, Pražští Barokní SólistéVarhaník a dirigent Adam Viktora vystupuje na hudebních festivalech po celé Evropě, přednáší a koncertuje na mezinárodních varhanních kongresech, působí jako poradce v odborných komisích při restaurování významných historických varhan a nahrává pro evropské rozhlasové a televizní stanice. Velký zájem věnuje historickým varhanám a aktivitám usilujících o jejich záchranu a propagaci. Je zakladatelem a uměleckým ředitelem ojedinělého projektu Český varhanní festival. Vyučuje varhanní hru na Konzervatoři v Plzni a hudební teorii na Konzervatoři v Praze. Je uměleckým vedoucím souborů Ensemble Inégal a Pražští barokní sólisté, s nimiž se stal v posledních letech nejvýraznějším reprezentantem procesu znovuobjevování díla českého barokního génia Jana Dismase Zelenky.

 

 

 

 

 

 

 

Gabriela Eibenová, Pražští Barokní SólistéGabriela Eibenová se po absolutoriu na Pražské konzervatoři a studiu v Londýně zaměřila především na koncertní činnost a interpretaci staré hudby.  V roce 2000 založila spolu s Adamem Viktorou Ensemble Inégal a později i soubor Pražští Barokní Sólisté. Účinkuje na prestižních hudebních festivalech po celé Evropě (Pražské Jaro, Bruggy, Utrecht, Londýn), zpívala v Izraeli i Japonsku. Hostovala např. s Českou Filharmonií, ve Státní opeře Praha nebo Divadle J. K. Tyla v Plzni. Jeji koncertní i nahrávací výkony jsou ověnčeny bezpočtem mezinárodních ocenění. Natáčí pro rozhlas a televizi, na svém kontě má více jak 30 CD nahrávek, mj. s Magdalenou Koženou nebo Gabrielou Demeterovou. Zpívala pro papeže Jana Pavla II,  Dalajlámu i řadu vysokých evropských státníků.