Příští koncert

 

Krásno 

30. listopadu 2014

v 16:00 hodin

 

Varhaníci

 • Adam Viktora

   Varhaník, dirigenta hráč na harmonium Adam Viktora vystupuje na hudebních festivalech po celé Evropě, přednáší a koncertuje na mezinárodních varhanních kongresech, působí jako poradce v odborných komisích při restaurování významných historických varhan a nahrává pro evropské rozhlasové a televizní stanice.

   

   

 • Aleš Bárta

  Je jedním z nejúspěšnějších českých varhaníků. Svá studia zahájil na brněnské konzervatoři u prof. Josefa Pukla a pokračoval na pražské Akademii múzických umění ve třídě doc. Václava Rabase. Již při studiu se stal úspěšným účastníkem domácích a později mezinárodních soutěží.

 • František Vaníček

  Získal po studiu na pardubické konzervatoři (J. Rafaja) a na Akademii múzických umění v Praze (J. Hora) zahraniční zkušenosti na Akademii umění v Utrechtu. Nejcennější uznání mu vyslovila porota Mezinárodní varhanní soutěže A. Schweitzera v holandském Deventeru udělením 2. ceny v roce 1991.

 • František Šťastný

  Vystudoval varhany na pražské konzervatoři a Akademii múzických umění pod vedením prof. Jana Hory a prof. Jaroslava Vodrážky. V roce 1990 se zúčastnil Letní mistrovské akademie v Lübecku /prof. Martin Hasselböck/, o dva roky později Mezinárodních mistrovských kursů v Chebu /prof.Dr. Ewald Kooiman a prof.Dr. Hans Hasselböck/.

 • Jan Doležel

  Absolvoval Konzervatoř v Plzni ve třídě Adama Viktory, v současné době je studentem na Akademii múzických umění v Praze u Jaroslava Tůmy a na Musikhochschule v Lübecku pod vedením Franze Danksagmüllera.

 • Jan Hora

  Patří k předním osobnostem mezi českými varhaníky. Absolvoval Pražskou konzervatoř ve třídě prof.J. B. Krajse, hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze u prof. Dr. Jiřího Reinbergra a vzdělání si dále rozšířil na Vysoké hudební škole Franze Liszta ve Výmaru u prof. J.-E. Köhlera.

 • Jaroslav Tůma

  Varhaník, cembalista a hráč na klavichord, improvizátor, skladatel a pedagog Jaroslav Tůma se narodil v Praze (1956). Zde také absolvoval konzervatoř a Akademii múzických umění u profesorů Milana Šlechty a Zuzany Růžičkové.

 • Jiřina Marešová

  vystudovala hru na varhany na Konzervatoři v Praze ve třídě prof. Josefa Popelky, na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze pod vedením doc. Jaroslava Tůmy a také na Musikhochschule für Musik und Theater Hamburg ve třídě prof. Wolfganga Zerera.

 • Michal Novenko

  absolvoval Konservatoř v Praze a poté Akademii múzických umění. Vystudoval několik oborů: skladbu (u prof. Františka Kovaříčka a u prof. Jiřího Dvořáčka), varhany (u prof. Jaroslava Vodrážky), dirigování a hudební teorii.

 • Pavel Svoboda

  Hudbě se začal věnovat na ZUŠ v Dobrušce, absolvoval Konzervatoř v Pardubicích (prof. Josef Rafaja, doc. Václav Rabas) i mistrovské kurzy u zahraničních varhaníků (Susan Landale, Martin Sander, Theo Jellema aj.).

 • Pavel Černý

  Narodil se v Praze. Od pěti let hraje na klavír, od r. 1985 studoval varhany na Pražské konzervatoři u prof. Jana Hory, později i kompozici. V letech 1991 – 97 pokračoval ve studiu varhan na AMU v Praze u Doc. Jaroslava Tůmy.

 • Tomáš Thon

  Absolvent Akademie múzických umění v Praze (u prof. Milana Šlechty) a Conservatoire National Rueil Malmaison (Paříž), kde studoval u Prof. Susan Landale a Marie-Claire Alain jako stipendista francouzské vlády a Mezinárodní nadace Nadia a Lili Boulanger.

 • Vladimír Roubal

  Studoval obor varhany na konzervatoři v Plzni u prof. Jitky Chaloupkové a v Praze u prof. Jana Hory, varhanní improvizaci u prof. Jaroslava Vodrážky. Získal dvě první ceny v celostátních soutěžích ve varhanní improvizaci (Opava 1982, Krnov 1988).